Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням зборів суддів
Вижницького районного суду
Чернівецької області
від 19 жовтня 2021 року
ЗАСАДИ
використання автоматизованої системи документообігу
Вижницького районного суду Чернівецької області
1.1 Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Вижницькому районному суді (далі по тексту – Засади) розроблено відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року №30, (зі змінами та доповненнями чинними на день затвердження даних засад) (далі по тексту – Положення), на підставі Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення.
1.2. Засади розроблено з метою належної організації роботи суддів Вижницького районного суду Чернівецької області (далі по тексту – Вижницький районний суд) з питань щодо функціонування автоматизованої системи документообігу Вижницького районного суду, особливостей автоматизованого розподілу судових справ між суддями та інших питань, пов’язаних з автоматизованим розподілом справ між суддями.
1.3. У Вижницькому районному суді використовується комп’ютерна програма «Д-3», розроблена адміністратором автоматизованої системи для загальних судів.
1.4. Збори суддів Вижницького районного суду мають визначені чинною редакцією Положення повноваження щодо розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи.
2.1. Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначаються на підставі наказу керівника апарату суду.
3.1. Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, та відповідальною особою за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням та цими Засадами з урахуванням спеціалізації суддів.
3.2. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що входять до складу колегії проводиться автоматично в загальному порядку згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення та з врахуванням запровадженої спеціалізації.
3.3. Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням.
3.4. Не розподіляються за три робочих дні до початку відпустки, відрядження на раніше визначеного в рамках одного кримінального провадження слідчого суддю клопотання слідчого, прокурора чи адвоката, скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора.
3.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді, який входить до складу колегії суддів здійснюється без розпорядження керівника апарату, на підставі судового рішення про відвід (самовідвід) судді (слідчого судді).
3.6. У випадках, коли є неможливим формування складу суду для розгляду кримінального провадження слідчим суддею - клопотання слідчого, прокурора чи адвоката, скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора, у зв’язку із забороною автоматизованого розподілу судових справ перед відпусткою чи відрядженням судді (суддів), відповідальна за автоматизований розподіл судових справ особа доводить до відома про вказане голову суду (особу, що виконує обов’язки голови суду) шляхом складання та надання відповідної службової записки. За резолюцією голови суду (або особи, що виконує обов’язки голови суду), особа, відповідальна за заповнення табелю обліку робочого часу в автоматизованій системі документообігу суду, тимчасово, на час розподілення даної конкретної судової справи, відключає зазначеному судді обмеження щодо участі його у автоматизованому розподілі судових справ. Скасування інших записів в табелі обліку робочого часу, окрім заборони автоматизованого розподілу справ на суддю у період перед початком відпустки чи відрядження, у вказаних випадках не допускається.
3.7. Визначити, що відповідно до рішення Ради суддів України № 40 від 02 липня 2018 року, з метою невідкладного розгляду справ, в тому числі клопотань, віднесених до компетенції слідчих суддів Вижницького районного суду, у вихідні та святкові дні, голова Вижницького районного суду (особа, що виконує обов’язки голови суду) має право видавати накази про чергування суддів.
4.1. Автоматизований розподіл судових справ здійснюється за правилами, встановленими Положенням, та цими Засадами з урахуванням спеціалізації суддів.
4.2. Відповідальна особа апарату суду щоденно перевіряє актуальність інформації в табелі обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду та в разі будь-яких змін заносить дані щодо відсутності судді на роботі невідкладно.
4.3. У разі хвороби або іншої надзвичайної події, суддя повинен невідкладно прийняти заходи щодо повідомлення про свою відсутність голову суду або працівника апарату суду, відповідального за ведення обліку робочого часу з вказівкою на причини та орієнтовний час відсутності на роботі.
5.1. Раніше визначеному в судовій справі судді передаються матеріали, справи (провадження) у випадках визначених п.п. 2.3.43 – 2.3.47 Положення.
5.2. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі слідчого судді у випадках надходження клопотань (подань) та скарг по одному кримінальному провадженню, наступний слідчий суддя для розгляду подальших клопотань (подань) та скарг в рамках даного кримінального провадження обирається шляхом автоматизованого розподілу між всіма слідчими суддями, що мають повноваження на час розподілу з врахуванням визначеної спеціалізації.
5.3. Після того, як відпадуть обставини, за яких було визначено наступного слідчого суддю в рамках одного кримінального провадження, всі клопотання (подання) та скарги по цьому провадженню, що надходять до суду, передаються раніше визначеному слідчому судді.
5.4. Справи про адміністративні правопорушення, протоколи по яким були направлені на доопрацювання, після повернення до суду передаються тому ж судді, яким було прийнято рішення про повернення протоколу.
5.5. У разі відсутності на роботі судді, що може призвести до порушення строків розгляду справи, яким було прийнято рішення про повернення адміністративного протоколу на доопрацювання, такі матеріали підлягають автоматизованому розподілу між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу.
Передачу справ всім суддям Вижницького районного суду здійснювати за рівним відсотковим співвідношенням – 1, без урахування виконання адміністративних обов’язків.
7.1. Рішенням зборів суддів в суді запроваджено спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень відносно неповнолітніх та обираються слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом у порядку, встановленому Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
7.2. Технічне виконання встановлення спеціалізації суддів покладено на технічного адміністратора
8.1. У випадку знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, визначення підсудності клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження) здійснюється головою суду, або особою яка виконує його обов’язки, в порядку черговості за списком судді в алфавітному порядку.
9.1. Засади набирають чинності з дня їх затвердження рішенням зборів суддів Вижницького районного суду.
9.2. У разі внесення змін до Засад, збори суддів Вижницького районного суду новим рішенням затверджують відповідні зміни до Засад.
9.3. Зміни до Засад набирають чинності з дня їх затвердження зборами суддів Вижницького районного суду.
9.4. Засади та зміни до них вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі Судової влади України не пізніше наступного дня, що настає після прийняття рішення зборами суддів Вижницького районного суду.
9.5. Засади затверджені рішенням зборів суддів Вижницького районного суду від 29 січня 2016 року, вважати такими, що втратили чинність.